علت های گرم نشدن آب توسط پکیج

علت های گرم نشدن آب توسط پکیج

علت های گرم نشدن آب توسط پکیج

گاهی اوقات با وجود روشن شدن پکیج، آب مورد استفاده به اندازه کافی و یا اصلا گرم نمی شود. در این بخش شما را با دلایل اصلی این مساله و راهکارهای آن آشنا می کنیم.

ایراد در منبع گاز

یکی از دلایل بروز این مشکل نقص و ایراد در سیستم گازرسانی منزل می باشد. شیر گاز را باز کرده و اگر متوجه شدید گازرسانی متوقف شده است مساله را به اداره گاز منطقه اطلاع دهید.

ایراد در منبع برق

نقص در سیستم برق دستگاه حرارتی نیز می تواند دلیل اصلی برای گرم نشدن آب منزل باشد. برای حل این مساله اتصال درست منبع برق به پکیج و فیوزها را بررسی کنید. اگر یک یا چند عدد از فیوزها پریده باشد، خودتان می توانید آن را تعویض کنید.

نقص در عملکرد پمپ

در صورتی که پمپ آب در پکیج کار نکند و یا به طور ناقص کار کند، آب مصرفی به اندازه کافی گرم نخواهد شد. برای چک کردن این مساله تنها کافی است دست خود را به بدنه و کناره دستگاه بچسبانید. اگر پمپ کار کند شما حرکات آن را حس می کنید، در غیر این صورت پمپ خاموش بوده و برای تعمیر آن باید از کارشناسان کمک بگیرید.

ایراد در عملکرد ترموستات و پروگرمرها

یکی دیگر از علت های بروز این مشکل می تواند ایراد در نقص عملکرد پروگرمرها و ترموستات باشد. می توانید پروگرمرها را بررسی کرده و تنظیمات آن را تغییر دهید. برای بررسی عملکرد ترموستات نیز درجه آن را در بالاترین مقدار قرار داده و مجددا دستگاه را امتحان کنید.

ایراد در چراغ پیلوت

خاموش بودن چراغ پیلوت می تواند دلیل دیگری برای سرد بودن آب باشد. شما می توانید با خواندن دفترچه راهنما مجددا پکیج را روشن کنید. اگر دستگاه گرمایشی شما از نوع بدون شمعک است می توانید تنظیمات را ریست کرده و مجددا از دستگاه استفاده کنید.

علت های گرم نشدن آب توسط پکیج

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + نوزده =