علت های انفجاری روشن شدن پکیج و راه های جلوگیری از آن

علت های انفجاری روشن شدن پکیج و راه های جلوگیری از آن

انفجاری روشن شدن پکیج ها یکی از مشکلات رایج در استفاده از این دستگاه های گرمایشی است که می تواند شما را بسیار نگران کند. اما علت های بروز این مشکل چیست؟ آیا بروز آن خطر ساز است؟ برای جلوگیری از بروز آن چه اقداماتی لازم است انجام شود؟ در این بخش به صورت جامع و ساده به تمامی این سوال ها پاسخ داده می شود.

علت انفجاری روشن شدن پکیج

روشن شدن انفجاری این دستگاه های گرمایشی می تواند دلایل مختلفی از جمله تنظیم نبودن فشار خروجی، تنظیم نبودن فاصله الکترود جرقه زن و مشعل، خرابی دودکش و عدم تهویه مناسب، استفاده از قطعات گاز شهری به جای گازهای مایع، ضعیف شدن جرقه، کثیفی سر الکترود، بسته شدن سوراخ های مشعل کنار جرقه زن و کافی نبودن اکسیژن اتفاق بیفتد.

در کنار موارد ذکر شده در بالا روشن شدن انفجاری می تواند به علت نقص در عملیات سوختن نیز اتفاق بیفتد. در این حالت گاز مونو اکسید کربن تولید شده که این گاز می تواند باعث ایجاد جرقه و انفجار شود. مستهلک شدن و گذشت عمر مفید این دستگاه ها نیز می تواند باعث بروز چنین مشکلاتی در دستگاه های گرمایشی و حرارتی شود.

چگونه از روشن شدن انفجاری پکیج جلوگیری کنیم؟

در گام اول بهتر است بدانید که همواره پیشگیری بهتر از درمان و کم هزینه تر از آن است. شما می توانید در دوره های زمانی مشخص از کارشناسان و تعمیرکاران برای سرویس و کنترل دستگاه گرمایشی خود استفاده کنید.

شما همچنین می توانید با پاک کردن سر الکترود جرقه زن تا حد زیادی از بروز این مساله جلوگیری کنید. در بسیاری از مواقع سر الکترود جرقه زن جرم جمع شده و این جرم از احتراق به موقع جلوگیری می کند. تاخیر به وجود آمده در احتراق نیز باعث ایجاد انفجار می شود. شما به راحتی می توانید درب پکیج را باز کرده و سر الکترود را تمیز کنید.

تنظیم نبودن فاصله الکترود تا مشعل نیز دلیل دیگر بروز این مشکل است. شما می توانید با تنظیم فاصله بین 3 تا 5 میلی متر از بروز این مشکل در پکیج جلوگیری کنید. به این نکته توجه داشته باشید که این مساله منجر به انفجار دستگاه نمی شود، مگر آن که دستگاه به صورت اصولی نصب نشده باشد. بنابراین بعد از خرید حتما از یک کارشناس خبره برای نصب دستگاه کمک بگیرید.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =